Historia naszej parafii

Rogów wymieniany był w XIV w. jako własność rodziny Odrowążów, w XV w. Tobiasza z Końskich herbu Odrowąż, zaś na początku XVI w. Tobiasza z Rogowa, a od 1577 r. Modliszowskich. W administracji kościelnej należał do parafii pw. św. Mikołaja w Końskich. Dojazdowy punkt katechetyczny zorganizowano na przełomie lat 1969–1970 staraniem ks. Jana Kozińskiego i ks. Marcelego Prawicy.

Tymczasowa drewniana kaplica została rozbudowana z domu katechetycznego w 1986 r. staraniem ks. Andrzeja Piotrowskiego. Poświęcił ją 23 IV 1987 r. ks. inf. Wojciech Staromłyński. W tym też roku parafię erygował bp Edward Materski. Teren pod budowę kościoła częściowo wykupiono, a częściowo ofiarowali nieodpłatnie parafianie. Kościół został zbudowany w latach 1988–1997, staraniem ks. Andrzeja Piotrowskiego i ks. Jana Podsiadło. Poświęcony został 27 IV 1997 r. przez bp. Edwarda Materskiego. Jest wzniesiony z czerwonej cegły.

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia pw. św. Wojciecha Rogów, siedziba: 26-200 Końskie , Ks. Marcelego Prawicy 18a.